mgr Agnieszka Węgiel

Psychologia odchudzania

 

Agnieszka Wegiel

Agnieszka Węgiel, psycholożka. Pasjonuje się psychologią odchudzania i odżywiania.

Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS oraz warsztatów i szkoleń z zakresu pracy z osobami z nadmierną masą ciała: Psychoterapia osób jedzących za dużo, Rozumienie i psychoterapia osób z zaburzeniami odżywiania, Prowadzenie Grup Wsparcia.

Ukończyła warsztat certyfikacyjny The American Association of Bariatric Councelors, towarzystwa kształcącego specjalistów zajmujących się krótko- i długoterminowym wsparciem pacjentów bariatrycznych.

https://www.aabc-certification.org/blog/agnieska-wegiel-first-polish-psychologist-awarded-bariatric-board-certification/

Certyfikowany trener, coach i terapeuta. Pracuje w nurcie terapii ACT, używa metod prowokatywnych, Analizy Transakcyjnej oraz Racjonalnej Terapii Zachowań.

Pracuje z osobami, które zmagają się z problemem nadwagi oraz z pacjentami chorującymi na otyłość. Pracuje z pacjentami w okresie przed i pooperacyjnym wspierając ich na każdym etapie leczenia otyłości.

Prowadzi grupy wsparcia dla osób chorujących na otyłość, a w trakcie warsztatów psychoedukacyjnych pokazuje jak kultura diet buduje historię dietetyczną, i jak z kolei ta uniemożliwia trwałe utrzymanie szczupłości. Wpływ aspektów psychologicznych na przyrost masy ciała wydaje się być bowiem oczywisty. Emocje, stres, przekonania, oczekiwania, motywacja to zaledwie część obszarów pracy z psychologiem zajmującym się leczeniem otyłości.

Współpracuje z zespołem bariatrycznym Szpitala Wojewódzkiego im. L. Rydygiera w Krakowie.

Autorka poradnika psychodietetycznego, kursów online oraz warsztatów stacjonarnych.