Centrum Medyczne Św. Łukasza – wystawca

Kategoria:

Centrum Medyczne Św. Łukasza w Gdańsku to placówka medyczna, zajmująca się leczeniem chorób przewlekłych, chorób autoimmunologicznych, przewlekłych infekcji (także chorób odkleszczowych), chorób zapalnych, zaburzeń układu pokarmowego i mikrobiomu jelitowego, czy zespołu przewlekłego zmęczenia oraz szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną. Centrum prowadzi także wspomagające leczenie w chorobach onkologicznych.

W codziennej praktyce stosowana jest medycyna mitochondrialna i ortomolekularna oraz diagnostyka oparta o współpracę z laboratoriami krajowymi i zagranicznymi. Klinika ma charakter międzynarodowy, a jej pacjenci pochodzą z wielu zakątków świata. Szczególne miejsce zajmuje diagnostyka polimorfizmów genetycznych.

Centrum Medyczne Św. Łukasza wyróżnia się holistycznym podejściem do pacjenta oraz poszukiwaniem indywidualnych, spersonalizowanych rozwiązań.

Na stoisku będzie można skosztować lemoniady, która dodaje energii i jest „paliwem” dla mitochondriów.
 

  1. Darmowe konsultacje dietetyczne – Aby usprawnić działanie mitochondriów i zapewnić ich prawidłowe funkcjonowanie oraz wytwarzanie energii, musimy dostarczyć im odpowiednich substratów. Dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta i właściwe odżywienie organizmu. Na stanowisku Centrum Medycznego Św. Łukasza prowadzone będą 15-minutowe rozmowy z dietetykiem klinicznym Centrum mgr Joanną Bazydło. Konsultacje prowadzone będą w godzinach 11:00, 12:00, 13:00, 14:00. Prosimy o zapisy wysyłając wiadomość na adres marketing@swietylukasz.pl
  2.  

  3. Darmowe zabiegi innowacyjnej terapia IHHT – terapia tlenowa umożliwia symulację treningu wysokościowego w dowolnym momencie, w stanie relaksu i odpoczynku. Powietrze z niską zawartością tlenu jest wdychane przez maskę naprzemiennie z powietrzem o normalnej zawartości tlenu lub powietrzem bogatym w tlen. Obniżenie poziomu tlenu uruchamia kaskadę reakcji adaptacyjnych, które powodują pozytywne zmiany fizjologiczne takie jak zwiększenie liczby i poprawa jakości mitochondriów, zwiększenie ukrwienia mięśni, usprawnienie procesów metabolicznych organizmu, poprawa jakości krwinek czerwonych i hemoglobiny, poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej. Na stanowisku Centrum Medycznego Św. Łukasza prowadzone będą 20-minutowe zabiegi tlenowe.
  4.  

  5. Diagnostyka mitochondrialna – Funkcjonalność mitochondriów zależy między innymi od czynników genetycznych i epigenetycznych (styl życia, dieta, ćwiczenia, psychika), a także wieku, kondycji fizycznej, stanów zapalnych (zwłaszcza utajonych) stanu układu immunologicznego, niedoborów mikro- i makroelementów, rozregulowania metabolicznego i manifestacji chorób. Wadliwe mitochondria mogą być przyczyną wielu przewlekłych problemów zdrowotnych. Diagnostyka dysfunkcji mitochondrialnych umożliwia prawidłową diagnozę i podjęcie odpowiedniej terapii. Na stanowisku Centrum Medycznego Św. Łukasza do dyspozycji będzie dyplomowany diagnosta i specjalista z wieloletnim doświadczeniem w pracy w laboratorium medycznym, które odpowie na pytania dotyczące doboru odpowiedniej diagnostyki i badań.
  6.  

  7. Medyczna suplementacja – suplementacja substancjami mitotropowymi (kluczowymi do działania naszych mitochondriów) jest niezbędnym działaniem w kierunku zdrowych mitochondriów. Specjalista ds. suplementacji odpowie na wszelkie pytania związane z odpowiednim doborem suplementacji oraz terapii dożylnych oferowanych przez Centrum Medyczne Św. Łukasza.
  8.  

  9. Komórki macierzyste – Terapia komórkami macierzystymi jest odpowiednia dla osób po przebytym leczeniu wyniszczającym organizm, ma na celu regenerację organizmu i uszkodzonych narządów. Z terapii regeneracyjnej mogą skorzystać także osoby dotknięte chorobami przewlekłymi. Komórki macierzyste są pobierane z organizmu pacjenta, dzięki czemu nie istnieje ryzyko ich odrzucenia. Źródłem komórek macierzystych, wykorzystywanych do celów terapeutycznych, jest krew obwodowa pacjenta. Wyizolowane komórki hoduje się w pożywkach, które stymulują ich podział i wzrost, aż do uzyskania wystarczającej liczby dojrzałych komórek macierzystych.

Więcej informacji na stanowisku Centrum Medycznego Św. Łukasza na Międzynarodowych Targach Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej Curatio.

Miejsce: AmberExpo
Termin: 23-24 września 2022 r.

Centrum Medyczne sw. Lukasza

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie