Ośrodek opiekuńczo- rehabilitacyjny DONUM CORDE – wystawca

Kategoria:

Ośrodek opiekuńczo- rehabilitacyjny DONUM CORDE to miejsce dedykowane pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi, kardiologicznymi, geriatrycznymi oraz pulmonologicznymi. Leśne otoczenie zapewnia spokój i ciszę sprzyjające regeneracji, natomiast nowocześnie urządzony ośrodek gwarantuje pobyt w komfortowych warunkach. Centrum Rehabilitacji Donum Corde, jako jedno z nielicznych miejsc w Polsce posiada szeroki wachlarz innowacyjnych urządzeń wspomagających rehabilitację pacjentów.

Specyfika i planowanie kompleksowej rehabilitacji wymaga umiejętnego doboru środków, jakimi dysponuje nowoczesna rehabilitacja. Proces rehabilitacji pacjenta rozpoczynamy od wczesnego wdrożenia terapii indywidualnej. Celem rehabilitacji osób dorosłych w Donum Corde jest przywrócenie sprawności, która została utracona w wyniku choroby, urazu lub wypadku, a także przebytej operacji. Specjalizujemy się w rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, kardiologicznej i pulmonologicznej. Rehabilitację pacjentów wspomagają nowoczesne technologie takie jak: Vibramoov pro i physio, Robogait, Egzoszkielet, Indiba Activ, Pablo Tyrostation, Bieżnia Zebris oraz Platfroma Alfa i Galilleo, QEEG i mikropolaryzacja mózgu. Pomagamy pacjentom po udarach mózgu, urazach czaszkowo-mózgowych, urazach rdzenia kręgowego, ze stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona, polineuropatiami, mózgowym porażeniem dziecięcym, uszkodzeniem nerwów obwodowych, a także stanach po zabiegach ortopedycznych, oraz po przebytym COVID-19. Ośrodek DONUM CORDE zapewnia całodobową opiekę medyczną w postaci pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych z lekarzem dyżurnym, zapewniającym kontynuacje leczenia Pacjenta. Wsparcie Pacjenta w zakresie neurologopedy, psychologa czy terapeuty zajęciowego jest również możliwe. A przy współpracy z lekarzami są realizowane konsultacje lekarzy specjalistów w ośrodku, a także współpraca z lekarzem POZ. Dba się o Pacjenta w sposób kompleksowy i indywidualny co daje całościowy efekt podczas procesu rehabilitacji i kontynuacji leczenia.

Podczas pobytu Naszym podopiecznym zapewniamy: komfortowe, klimatyzowane pokoje jedno lub dwuosobowe z łazienkami oaz wyjściem na balkon lub taras przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Pacjenci oprócz indywidualnej rehabilitacji z fizjoterapeutą, mają również dostęp do strefy SPA i basenu. Świadczmy także masaże lecznicze oraz zabiegi wspomagające proces leczenia z zakresu elektroterapii i fizykoterapii. Indywidualne podejście do każdej osoby oraz wysoka jakość usług pomaga przełożyć się na dużą efektywność wykonywanych zabiegów, dzięki czemu Pacjenci mają szansę na częściowy, a nawet całkowity powrót do sprawności i zdrowia.

Donum Corde

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie