Prof. dr hab. n. med. Piotr Major

„Dlaczego chirurgiczne leczenie otyłości to dobry pomysł?”

Piotr Major
„Dlaczego chirurgiczne leczenie otyłości to dobry pomysł?” Na to pytanie odpowie profesor dr hab. n. med. Piotr Major.

Profesor jest przedstawicielem młodego pokolenia ambitnych chirurgów i naukowców. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Od czasu studiów jest związany z II Katedrą Chirurgii Ogólnej UJ CM i Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie. Posiada specjalizację z chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Jest specjalistą w zakresie chirurgicznego leczenia otyłości oraz minimalnie inwazyjnej chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego. Swoje doświadczenie zdobywał odbywając szkolenia w renomowanych ośrodkach chirurgicznych w kraju i za granicą min.:

  • Oddział Chirurgii Bariatrycznej Homerton University Hospital w Londynie (2016),
  • The Center of Obesity Surgery in the AZ Sint-Jan Hospital w Belgii (2018, 2022),
  • Hospital Universitario Bellvitge w Barcelonie (2018).

W 2017 roku uzyskał elitarny dyplom europejskiej specjalizacji z zakresu chirurgii ogólnej (F.E.B.S. – Fellowship of the European Board of Surgery).

Od ponad 10 lat jako chirurg zajmuje się pacjentami chorującymi na otyłość. Jest jednym z pionierów chirurgicznego leczenia otyłości w Małopolsce, aktualnie pełni funkcję koordynatora Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Prof. Piotr Major jest jednym z inicjatorów powstania Stowarzyszenia Pacjentów Bariatrycznych CHLO, zaangażowany na co dzień w działalność organizacji, gdzie poprzez edukację promuje chirurgiczne metody leczenia otyłości. Członek teamCHLO.