Rehabilitacja pocovidowa

Kategoria:

Pandemia covid-19 dała się nam wszystkim mocno we znaki i nadal odczuwamy jej skutki. Wielu pacjentów do tej pory zmaga się z powikłaniami po przebyciu covid-19. To ważny temat, który warto poruszyć, dlatego tematem jednego z bloków tematycznych naszej konferencji będzie właśnie rehabilitacja pocovidowa.

Powikłania po przechorowaniu koronawirusa mogą wystąpić nawet kilka miesięcy po przechorowaniu choroby. Warto uaktualnić swoją wiedzę i posłuchać wypowiedzi ekspertów.

W tym bloku będziemy mówić o powikłaniach po przebyciu covid-19, o możliwościach i metodach rehabilitacji pocovidowej oraz przedstawimy ofertę podmiotów medycznych i uzdrowisk, realizujących programy rehabilitacji pocovidowej w ramach prywatnej opieki zdrowotnej i na NFZ.
 
Na scenie wystąpią wybitni specjaliści:

 • mgr Przemysław Malich – „Covid-19 okiem fizjoterapeuty – charakterystyka pacjenta, jego objawy, możliwości powrotu do zdrowia”

  Pan Przemysław to certyfikowany terapeuta manualny, uczestnik Akademii Ortopedycznej Terapii Manualnej Manualnej, wykładowca w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, właściciel firmy Terapia Manualna – Malich Przemysław.

 •  

 • dr Krzysztof Majdyło – „Medycyna mitochondrialna jako profilaktyka chorób przewlekłych – zespół postcovidowy”

  Doktor Krzysztof Majdyło ukończył Gdańską Akademię Medyczną. Pracował jako lekarz oraz członek kadry zarządzającej w kilku placówkach medycznych. Na bazie tych doświadczeń stworzył własny, autorski program o nazwie Centrum Medyczne Św. Łukasza w Gdańsku. To wyjątkowa placówka medyczna o charakterze międzynarodowym, której celem jest szukanie rozwiązań według spersonalizowanego podejścia do pacjentów. To miejsce, które charakteryzuje się holistycznym spojrzeniem na każdego z nich. W Centrum Medycznym Św. Łukasza w Gdańsku są leczone choroby przewlekłe, takie jak: choroby autoimmunologiczne, przewlekłe infekcje, choroby zapalne, infekcje odkleszczowe, zespoły przewlekłego zmęczenia. Placówka zajmuje się także terapiami wspomagającymi w chorobach onkologicznych.

 •  

 • lek. med. Michał Domaszewski – „Przechorowałem COVID-19 …co warto zbadać?”

  Doktor Michał to lekarz, którego możecie oglądać w licznych programach telewizyjnych, np. Pytanie na Śniadanie w TVP, program “36,6” w TVN i inne. Doktor regularnie dzieli się swoją wiedzą i czynnie prowadzi kanały w mediach społecznościowych.

 
Ponadto nasi odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiać z przedstawicielami placówek medycznych, którzy wystąpią w roli wystawcy i będą czekać na Was na stoiskach. Lekarze i specjaliści chętnie odpowiedzą na Wasze pytania.

Wstęp na targi Curatio, które odbędą się już 23-23 września w Gdańsku (AmberExpo), jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Zapraszamy do odbioru bezpłatnej wejściówki.

REJESTRACJA

Rehabilitacja pocovidowa

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie