Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku – partner Curatio

Kategoria:

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku to uczelnia z ponad 23-letnim doświadczeniem, która od lat identyfikowana jest jako organizacja o silnej i stabilnej pozycji na mapie trójmiejskich oraz pomorskich szkół wyższych.

Uczelnia kształci specjalistów z zakresu:

  • dietetyki,
  • kosmetologii,
  • fizjoterapii,
  • zdrowia publicznego

na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku oferuje również kształcenie na poziomie studiów podyplomowych oraz kursy i szkolenia.

Uczelnię wyróżnia innowacyjność działania, ukierunkowanie na rozwój, a także ciągłe dążenie dostosowania oferty do oczekiwań współczesnego rynku pracy. Przewagę konkurencyjną Uczelni stanowi:

  • bogate doświadczenie,
  • wysoka jakość kształcenia, którą zapewnia kadra dydaktyczna składająca się z wybitnego zespołu specjalistów w tym lekarzy, praktyków, konsultantów z obszaru nauk o zdrowiu,
  • własne profesjonalnie wyposażone pracowanie specjalistyczne.

Studia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwiają studentom, poza zdobyciem wykształcenia, rozwój na wielu dodatkowych płaszczyznach, a także udział w interesujących projektach, które niejednokrotnie stanowią wstęp do przyszłej ścieżki zawodowej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony: www.wsz.pl i podjęcia studiów w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku.
 

Wyzsza Szkola Zdrowia w Gdansku Partner Curatio

W ramach udziału w Międzynarodowych Targach Turystyki Medycznej i Profilaktyki Zdrowotnej CURATIO, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprezentuje dwa tematy wykładów przedstawione przez doświadczonych ekspertów z zakresu nauk o zdrowiu.

23 września 2022 r. o godz. 13:00  na scenie A wystąpi mgr Przemysław Malich, który wygłosi prelekcję pt. Covid-19 okiem fizjoterapeuty – charakterystyka pacjenta, jego objawy, możliwości powrotu do zdrowia.

Pan Przemysław Malich jest absolwentem Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. J. Rusieckiego w Olsztynie. Certyfikowanym terapeutą manualnym, uczestnikiem Akademii Ortopedycznej Terapii Manualnej Manualnej, wykładowcą w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku, a także właścicielem firmy Terapia Manualna – Malich Przemysław.
 
W drugim dniu wydarzenia 24 września, uczestnicy będą mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat cukrzycy, uczestnicząc w prelekcji Pani Ewy Dygaszewicz, pt. Pacjent z otyłością oraz cukrzycą typu 2, która odbędzie się o godzinie 15:00 na scenie B.

Pani Ewa Dygaszewicz to doświadczona specjalistka z zakresu dietetyki, certyfikowana edukatorka diabetologiczna, a także Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku. Pani Ewa w 2020 roku na Pomorzu przygotowała i przeprowadziła międzynarodowy program KiDS na rzecz dzieci dotkniętych cukrzycą.

Od wielu lat prowadzi wykłady oraz warsztaty dietetyczne dla diabetyków, rad pedagogicznych w zakresie opieki nad dzieckiem z cukrzycą w placówce oświatowej, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz uczestników projektów aktywizacyjnych. Jest autorką trzech książek z przepisami na dietetyczne potrawy „Gotujemy”, „Kierunek zdrowie” i „Potrawy wegetariańskie dla diabetyków” opracowanych dla osób z niepełnosprawnościami.
 
Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję odwiedzić stoisko Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, na którym czekały będą specjalnie przygotowane atrakcje:

  • Konsultacje fizjoterapeutyczne, w tym masaże.
  • Konsultacje dietetyczne, w tym również analiza składu ciała.
  • Badanie poziomu cukru.

Odwiedzający będą mogli także zapoznać się z atrakcyjną ofertą kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku i zasięgnąć informacji na temat możliwości podniesienia swoich kwalifikacji poprzez podjęcie nowego kierunku studiów z obszaru nauk o zdrowiu.

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie