Szpital Specjalistyczny Brzeziny – wystawca Curatio

Kategoria:

Szpital Specjalistyczny w Brzezinach jest jedną z nowocześniejszych placówek w województwie łódzkim. Na dziewięciu oddziałach dostępnych jest ponad 190 łóżek dla pacjentów. Mamy w ofercie także usługi komercyjne: zarówno leczenie szpitalne jak i ambulatoryjne.

W naszych strukturach funkcjonuje Centrum Leczenia Chorób Jelita Grubego pod przewodnictwem prof. Adama Dzikiego, które jest pierwszym tego typu ośrodkiem medycznym w Polsce. Pacjenci mogą tu liczyć na kompleksową opiekę: szybką diagnostykę onkologiczną, niezbędne specjalistyczne konsultacje lekarskie, procedury operacyjne oraz leczenie na oddziale chemioterapii. Zapewniamy także dalszą opiekę kontrolną oraz rehabilitację. Wykonujemy wysoce innowacyjną metodę leczenia onkologicznego – HIPEC, polegającą na dootrzewnowym podaniu chemioterapii perfuzyjnej w hipertermii w leczeniu przerzutów otrzewnej.

Jako jedyny Ośrodek w regionie posiadamy certyfikat Towarzystwa Chirurgów Polskich w zakresie endoskopii, a jako jeden z nielicznych w Polsce uzyskaliśmy akredytację Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologicznych w zakresie innowacyjnych zabiegów HIPEC.

W ramach struktur szpitala uruchomiliśmy nowoczesny Ośrodek Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej pod kierownictwem wybitnego specjalisty dr n. med. Michała Spychalskiego, który kształcił się w najlepszych ośrodkach na świecie, między innymi w Japonii, USA, Norwegii czy Holandii. Nasz ośrodek specjalizuje się w leczeniu otyłości metodą endoskopowego zmniejszania żołądka (ESG), implantacji balona dożołądkowego, a także endoskopowym leczeniu achalazji (POEM). Wszystkie te metody są alternatywą w stosunku do klasycznych operacji, o znacznie mniejszym ryzyku powikłań. Ośrodek posiada nowoczesny sprzęt endoskopowy, pozwalający na szybką i precyzyjną diagnozę.

W 2019 oraz 2022 roku, ze względu na uznanie pacjentek Oddziału Ginekologiczno – Położniczego, nasza Porodówka zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim oraz w rankingu „Głos Matek” Fundacji Rodzić po Ludzku. Ta nagroda potwierdza utrzymywanie przez nas wysokiego standardu opieki okołoporodowej i zapewnienie pełnego bezpieczeństwo rodzącym pacjentkom oraz ich nowonarodzonym dzieciom.

Naszymi partnerami są Radomskie Centrum Onkologii oraz Centrum Gamma Knife Warszawa; dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym na bezinwazyjne leczenie guzów mózgu przy użyciu noża gamma.

W centrum naszej uwagi jest chory i jego potrzeby, dlatego jesteśmy dumni z pozytywnej opinii naszych pacjentów mówiących, że Szpital Specjalistyczny Brzeziny to #więcejniższpital.

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie