Sowmed – wystawca

Kategoria:

Kolejny wystawca targów Curatio to SOWMED Sp. z o.o. – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sowmed. Firma została stworzona przez dr n. med. Aleksandra Sowiera i od wielu lat prężnie działa na rynku usług medycznych, zapewniając profesjonalną opiekę pacjentom chirurgicznym.

W skład zespołu Sowmed wchodzi ok. 30 lekarzy, w tym specjaliści chirurgii ogólnej (zajmujący się również endoskopią diagnostyczną i zabiegową), chirurgii onkologicznej, gastroenterologii, radiologii i ortopedii.

Od 2011 roku SOWMED szczególną uwagę skupia na udzielaniu świadczeń zdrowotnych na rzecz Oddziału Chirurgicznego, Poradni Chirurgicznej i Pracowni Endoskopii Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

We wrześniu 2017 roku zespół SOWMED przeprowadził pierwszą w Polsce operację endoskopowego zmniejszenia żołądka metodą przezustną. Endoskopowa gastroplastyka rękawowa (z ang. endoscopic sleeve gastroplasty) jest jedną z nowych metod walki z otyłością.

Jej niewątpliwą zaletą jest mniejsza inwazyjność, brak potrzeby nacinania powłok jamy brzusznej i otwarcia jamy otrzewnej, a co z tym związane szybsza rekonwalescencja oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań.

Od 2018 roku zabiegi te są wykonywane systematycznie w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu w ramach Komercyjnego Oddziału Diagnostyczno-Zabiegowego. Wykonanych zostało już ponad 200 zabiegów zmniejszenia żołądka metodą ESG.

Lekarz wykonujący zabiegi ESG to specjalista chirurgii ogólnej, posiadający wieloletnie doświadczenie w endoskopii diagnostycznej i zabiegowej, a także w chirurgii minimalnie inwazyjnej, którego głównym punktem zainteresowań jest leczenie otyłości oraz chorób przewodu pokarmowego z wykorzystaniem minimalnie inwazyjnych technik endoskopowych.

SOWMED

Zobacz wszystkie aktualności

Aktualności

Przeczytaj również

Zobacz wszystkie